reklama
Copyright © fotoManiaK.pl wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści. |
Największa sieć blogów Nowych Technologii techManiaK.PL CATALIST s.c., ul. Krowoderskich Zuchów 17/12, 31-271 Kraków 844 queries. 0,295, 0.294 (0,295) (79164755, D3dgg6hDh43) |
Ciekawy przegląd najważniejszych obiektywów najpopularniejszych producentów. Osobiście korzystam z aparatu marki Sony, więc nie ukrywam, że informacje o tych właśnie obiektywach są dla mnie najważniejsze. Dzięki za interesujący artykuł i czekam na kolejne foto poradniki.
Większość amatorów skorzysta z obiektywów uniwersalnych 18-200.
Cena takiego obiektywu zależy głównie od światła i szkiełek.
Przed zakupem również warto sprawdzić czy, wybrany obiektyw ma jakieś ograniczenia współpracy z aparatem lub/oraz lampą błyskową (zewnętrzną).
Błąd jest przy pięćdziesiątce Nikona. Podtytuł „Nikon Nikkor 50 mm F1.8 G”. Na zdjęciu pod spodem 1.8D, a w tabelce z ceną 1.8 G. Jeśli już widzimy 1.8 D to warto wiedzieć, że nie ma on współczesnego napędu AF bo ma tak zwany śrubokręt czyli autofokus napędzany sprzęgiełkiem z korpusu aparatu i nie będzie działał (AF) z korpusami bez śrubokręta. Zrobiłem takie małe zdjęcie porównawcze http://www….116047.jpg
Nikony poniżej modeli klasy D80, 90, 7XXX nie mają śrubokręta więc trzeba rozważnie dobierać obiektywy starszego typu gdy nie chcemy używać tylko manualu.
Nie raz się zdarzyło że kupili tańszy obiektyw i mieli problem że AF nie działa. Po prosty nie ma silnika w body lub śrubokrętu lub jakieś inne nazwy. Ale lepiej patrzeć czy body ma silnik i czy obiektyw ma czy nie ma silnika. Dodatkowo bym zwrócił uwagę na stabilizację. Sony, Minolta i Pentax mają wbudowane stabilizacje w body. Do reszty to w obiektywach już jest. Warto na to zwrócić uwagę gdy robimy zdjęcia wieczorne, bo to jednak amator ze statywem nie chodzi.
Obiektywy stałoogniskowe typu “zoom” (teleobiektywy), no tutaj coś autorowi nie wyszło albo jest kompletnym indolentem! albo ZOOM albo stałoogniskowy. Jeszcze nie widziałem stałoogniskowego ZOOMA
Ja daję głowę że chodziło o stałe światło.
Witam. Kupiłam sobie aparat – bezlusterkowiec Lumix GX1 ze standardowym obiektywem 14-42 mm i zastanawiam się, jakie obiektyw dokupić, z dostępnych do tego modelu (albo inny pasujący), by aparat robił dobre zdjęcia makro. Dołączonym do aparatu obeiektywem nie bardzo da się robić takie zdjęcia, traci ostrość. Dziękuję za pomoc.
Cześć,
możesz na początek spojrzeć w stronę Olympusa M. Zuiko Digital ED 60 mm f/2,8 Macro lub Panasonic Leica 45 mm f/2,8 Macro-Elmarit.
Cześć! Planuję zakup pierwszej lustrzanki, zdecydowałem się na Nikona d5100, tylko zupełnie nie wiem jaki obiektyw do niego dobrać. Będę go używał głównie do fotografowania mody typu street style. Z góry dziękuję za pomoc.
Cześć,
na początek myślę, że odpowiednim obiektywem będzie Nikon Nikkor 50 mm F1.8G, lub Nikkor 18-105mm F3.5-5.6 VR, chociaż z czasem możesz potrzebować jaśniejszego obiektywu.
Witam.
Jestem amatorem-fotografem z dużym zacięciem i pragnę się rozwijać w dziedzinie fotografii rezem ze swoim sprzętem. Do tej pory moje doświadczenia są niewielkie jeżeli chodzi o obiektywy, gdyż fotografowałem głównie kompaktami ( mniej lub bardziej zaawansowanymi ). Przyszedł czas aby wejść w temat sprzętu głębiej – poszukuje systemu, który spełni moje oczekiwania jakościowe a jednocześnie pozwoli na dalszy rozwój ( dokupowanie kolejnych obiektywów wraz ze wzrostem moich umiejętności oczywiście 🙂 ).
Dlatego chciałbym zacząć od szkieł a następnie wybrać body. To na czym mi zależy to pejzaże oraz portrety. Który system pozwoli na lepszy wybór szkieł dobrej jakości ( za rozsądną cenę ) i jakie szkła konkretnie powinienem kupić „na start” ? Ważne jest dla mnie abym mógł fotofrafować w pomieszczeniach, więc szkła powinny być jasne. Nie chciałbym mieć 150 obiektywów 😉 – myślę, że na początek max 2-3 mi wystarczą. No i oczywiście jakie body? Fajnie gdyby apart był niedużych rozmiarów ( bezlusterkowiec?? mniejsza lustrzanka? ). Tak jak mówie – zależy mi na jakości zdjęć, ergonomii i wadze 😉 – nie potrzebuje super kręcenia filmów, dotykowych ekranów, i innych cudów – chcę się skupić na fotografii. Budżet na początek to 4000 – 4500 zł ( z pełną świadomością kolejnych wydatków w przyszłości ).
Coś poradzicie koledzy/koleżanki ??? Nikon? Canon? Sony? Fuji? jaki system i matryca? wreszcie.. jakie body? help!
Witam
Kupiłem Canona 1100 ze standardowym obiektywem. Chciałbym robić zdjęcia z dużej odległości (zwierzęta, krajobraz). Jaki niedrogi obiektyw proponujecie?
trzeba bylo brac superzooma canon sx 60