reklama
Copyright © fotoManiaK.pl wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści. |
Największa sieć blogów Nowych Technologii techManiaK.PL CATALIST s.c., ul. Krowoderskich Zuchów 17/12, 31-271 Kraków 820 queries. 0,175, 0.175 (0,175) (12828741.75, D3dgg6hDh43) |
Note4 ma matrycę 1/2,6
To chyba lepiej niż telefony, które opisuje artykuł, prawda?
Nie
W tekście jest Lumia 1020 która ma matrycę 2/3” lub jak kto woli 1/1,5” a SG Note 4 ma 1/2,6”
Lumia 1020: 58,10 mm kwadratowych
A Note 4 ma mniej niż 25 mm kwadratowych bo na wikipedii znalazłem że 1/2,5” to dokładnie 25 mm kwadratowych a Note 4 ma 1/2,6” wiec jest jeszcze mniejszy.
Note 4 ma słaby aparat Ci powiem bo jak był ostatnio test najlepszych smartfonów to SG N4 przegrał z L930 a jak wiemy ta Lumia ma identyczny aparat jak L1520 która wyszła rok wcześniej niż Note 4 więc Samsung musi się jeszcze dużo nauczyć bo wiemy wszyscy że jak wyjdzie L940 L1040 L1540 Surface Phone to MS pozamiata rynek na kolejne lata tak jak to zrobił teraz.
http://pl.w…ograficzny
http://www….umia-1020/
A pan redaktor wie od czego zależą szumy przy poszczególnych wartościach ISO, bo na pewno nie od wielkości matrycy.
Jesteś tego taki pewny? Wytłumacz nam więc od czego.
Ilość szumu zależy od 2 rzeczy. Po pierwsze od oprogramowania.
Po drugie od jakości materiałów użytych do produkcji matrycy. Większe ISO uzyskuje się poprzez podgrzanie matrycy. Czym lepiej materiał znosi podgrzewanie tym mniej szumów. To tak w skrócie
Stawiasz hipotezę, że wielkość pikseli przy określeniu stosunku sygnału do szumu nie ma żadnego znaczenia? 😉
Ta sama wielkosciowo matryca APS-C daje różne zdjęcia przy załóżmy ISO 800. Kiedyś ISO 12800 było nie do pomyślenia w aparatach. Wielkość ma znaczenie ale nie do końca od wielkości zależą szumy. Zależą od jakości matrycy i zachowania jej podczas przepuszczania przez nią większego prądu (żeby ją podgrzać i piksele były bardziej czułe na światło)
Cześć, oczywiście – masz rację, że im matryca cieplejsza, tym większy szum. W telefonach ma to jednak mniejsze znaczenie (choćby z racji dość krótkiego maksymalnego czasu ekspozycji, który przy nagrzewaniu sensora odgrywa sporą rolę). Niemniej, wątek przez Ciebie poruszony zasługuje na oddzielny akapit – i taki też pojawi się późnym wieczorem. Dzięki za komentarz!
@up
Źle przeczytałem tekst, masz rację
Bylem przekonany ze LG G3 robi fenomenalne zdjecia. Po przeczytaniu artykulu nie wiem co mam myslec?!
To samo. 🙂 W tekście podaję przykłady, że to tak ujmę, pierwsze z brzegu. Nie oznacza to, że wymienione smartfony są najlepsze na rynku – po prostu wyróżniają się w znacznym stopniu. G3 generuje obraz bardzo dobrej jakości, choć – jak zauważysz na przykładzie z S5 – w niektórych przypadkach potrzebna jest korekta ekspozycji.
Czyli polecalbys LG G3 jako sprzet do w miare aktywnego robienia zdjec???
Jak najbardziej. Jeśli nie masz wygórowanych oczekiwań, a chcesz po prostu szybko i łatwo wykonać dobre zdjęcie, G3 będzie jak znalazł.
Szerzej w teście aparatu: http://www….t-zdjecia/
Dużo zależy od oprogramowania i innych podzespołów telefonu. Nokia 808, której używam, ma największą matrycę instalowaną w telefonach, a jednak zostaje w tyle jeśli chodzi o szybkość działania, procesowanie zdjęć i możliwości ich obróbki.
Wyobrazasz sobie 808 z RAW ?
To byloby cudo.
Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, jak i rzeczywistość, najlepsze zdjęcia wykonywane są przez iPhone’a 6 i to bezapelacyjnie
Jestem ciekaw jak się sprawdzi w testach CM1
Osit….a wiesz co będzie jak wyjdą noe lumie z canonem na pokładzie i nowym wp?
Już dzisiaj kup sobie dobrą lornetkę żeby dostrzec choćby kontury konkurencji w tyle
Witam, chcialbym dowiedziec jak aparat wg mnie lepszy niz iPhona 6 jest w noki n8 mialem uzywalem i niestety ale wiekszosc telefonow sie umywa.. a chcialbym gelefon telefonz aparatem jak miala wlasnie ta nokia N8. I czy ktos nie powie dlaczego ten aparat nie jest uzyty kolejny raz. W większym, i nowszym telefonie. ?