Vadim Chalenko to dość skromny facet. Zajmuje się grafiką i ilustracją, ale sporo czasu spędza też na majsterkowaniu i fotografii. To wszystko pozwoliło mu stworzyć produkt, który szturmem zdobywa Kickstartera. Beastgrip.
Jakość zdjęć i filmów generowanych przez smartfony jest coraz lepsza, jednak najtrudniejszym zadaniem jest zapewnienie stabilizacji i tych cech optycznych, którymi dysponują jasne szkła lustrzankowe. Beastgrip stanowi remedium na te kwestie. To uniwersalny rig, w którym możesz zamontować praktycznie każdy telefon. Wystarczy poświęcić chwilę na dostosowanie adapterów i bezpieczne ulokowanie słuchawki, a potem znaleźć szkło z gwintem o średnicy 37 mm. Jeśli takowym nie dysponujesz, to zawsze możesz skorzystać ze specjalnych pierścieni. Szczególnie istotny będzie adapter głębi ostrości (DOF adapter), umożliwiający zainstalowanie jasnych, stałoogniskowych obiektywów lustrzankowych. Ponadto, Beastgrip oferuje opcję łatwego podpięcia rozmaitych filtrów czy soczewek konwertujących.
Jeden Beastgrip do każdego rodzaju telefonu
Nie musisz kupować kilku egzemplarzy
Smartfony zmieniamy często. Częściej, niż aparaty, niż komputery – dlatego też kluczem było stworzenie Beastgripa w taki sposób, by można w nim było ulokować każde urządzenie. Co więcej, każde urządzenie trzeba też jakoś ustabilizować – albo zamontować na sankach, albo na wózeczku, albo na zwykłym statywie. Beastgrip dysponuje pięcioma gwintami statywowymi, mocowaniem na lampy błyskowe czy zaciskiem. To prawdziwy kombajn, który na dodatek występuje w rozmaitych wersjach kolorystycznych.
Całość składana jest ręcznie w Stanach Zjednoczonych; część elementów powstaje w drukarce 3D, część pochodzi z innych źródeł. Obecnie twórca projektu zbiera środki na dalsze rozwinięcie działalności i wprowadzenie Beastgripa do masowej produkcji.
Za 70 dolarów dostaniesz urządzenie w określonej tonacji kolorystycznej. Do tego należy jeszcze doliczyć 18 dolarów jako koszty przesyłki poza teren USA. Paczka – po zamówieniu – dotrze do Was w lutym przyszłego roku.
Źródło: Kickstarter
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Ten Adapter 195 $ kosztuje. Chyba ze się patrze na złe. Mógł byś jakiś link podesłać ? Dziękuję 😉
Zazwyczaj tyle właśnie kosztują. Poszukaj w Photojojo – tam wszystkie produkty zawsze są przyjaźnie opisane.
Taki obiektyw pewnie ze 100 euro kosztuje ; p orientuje się ktoś na ten temat ?
Jaki kupisz, taki będziesz miał… 😉 Da się dużo taniej, jeśli znajdziesz adapter wyszczególniony w tekście.
Czy do zestawu dołączony jest obiektyw ?
Nie. 🙂