Spis treści
- « Poprzedni
- 6/11
- Następny »
Nikon D7000 – solidna lustrzanka
Specyfikacja techniczna
Budowa urządzenia oparta została o nowy procesor obrazu EXPEED 2 i matrycę typu CMOS (format DX), o rozdzielczości 16,2 Mix. Zakres obsługiwanych czułości zawiera się w przedziale ISO 100 – ISO 6.400, z możliwością dalszego rozszerzenia do ISO 25.600. Wyposażenie uzupełnia ponadto 39-punktowy AF (z 9 polami krzyżowymi w środku kadru), 3-calowy wyświetlacz LCD (920.000 punktów, pokryty utwardzanym szkłem), system czyszczenia czujnika z kurzu i pyłu, wizjer optyczny (o powiększeniu 0,94x przy 100-procentowy pokryciu kadru), port miniHDMI i podwójne gniazdo kart SD/SDHC/SDXC. Wszystkie podzespoły umieszczono wewnątrz uszczelnionej obudowy, wykonanej ze stopu magnezu (wymiary 132×105×77 mm, waga 690 gramów – bez akumulatora i karty pamięci).
Nikon D7000 posiada funkcję nagrywania filmów w standardzie Full HD (1.080p, do 24 klatek na sekundę, kompresja H.264/MPEG-4, wbudowany mikrofon monofoniczny), tryb zdjęć seryjnych z prędkością do 6 klatek na sekundę oraz cały szereg zaawansowanych usprawnień i funkcji, włączając w system pomiaru ekspozycji TTL oparty na 2.016-pikselowym czujniku RGB.
Wyróżnienie
Urządzenie jest ukłonem w stronę amatorów, ale tych bardziej wymagających. Wciąż charakteryzuje się znaczącą ceną, ale oferuje za to potężne zaplecze możliwości. Prócz magnezowej obudowy (o wiele wytrzymalszej niż te używane w konstrukcjach podobnej klasy), zastosowano tutaj wiele zaawansowanych rozwiązań, do tej pory zarezerwowanych dla produktów z wyższej półki. Profesjonaliści mogą czuć co prawda niedosyt, a początkujący fotografowie z początku poczują się zagubieni w gąszczu opcji. Odpowiedź zatem leży gdzieś po środku – odbiorcami będą ci, którzy zdążyli się już zapoznać ze sztuką robienia zdjęć.
Cena
- « Poprzedni
- 6/11
- Następny »
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.