Spis treści
- Najlepsze aparaty EISA 2017
- Najlepsze aparaty EISA 2016
- Najlepsze aparaty EISA 2015
Najlepsze aparaty EISA w 2017 roku
Docierasz do archiwalnego zestawienia najlepszych aparatów według specjalistów z EISA w 2017 roku. Poniższe propozycje były nagradzane w latach ubiegłych, ale obecnie ustąpiły już nowszym i (zazwyczaj) lepszym modelom. Aby poznać bieżące zestawienie, zerknij na aktualny TOP aparatów.
Canon EOS 5D Mark IV
Najlepsza lustrzanka dla profesjonalisty
Premiera najnowszej lustrzanki Japończyków wzbudziła w nas mieszane uczucia, o czym możecie przekonać się czytając maniaKalny przegląd EOS 5D Mark IV. EISA pokłada w produkcie Canona więcej ufności, czego efektem jest bardzo prestiżowa nagroda w kategorii „najlepsza lustrzanka dla profesjonalistów”.
Canon EOS 5D Mark IV jest narzędziem wielu profesjonalnych fotografów na całym świecie. W porównaniu z poprzednim modelem Canon poprawił zdecydowanie jakość rejestrowanych zdjęć przy wyższych wartościach ISO i poszerzył ich zakres dynamiczny, a jednocześnie sprawił, że autofocus stał się bardziej czuły. Funkcja wideo jest teraz znacznie bardziej zaawansowana dzięki możliwości uzyskania wysokiej jakości filmów w rozdzielczości 4K i szybkiemu autofocusowi działającemu w trybie podglądu na żywo. Canon EOS 5D Mark IV wyposażony jest również w innowacyjną, nową funkcję Dual Pixel Raw, która umożliwia dokładne dostrojenie ostrości i rozmycia tła. Dzięki wprowadzonym innowacjom Canon EOS 5D Mark IV pozostanie wiodącym aparatem na kilka kolejnych lat.
Nikon D7500
Najlepsza zaawansowana lustrzanka
W naszej opinii o Nikon D7500 pisaliśmy, że to model pod wieloma względami podobny do słynnego D500, ale przystępniej wyceniony. Miejsce w zestawieniu EISA nie jest więc dla nas zaskoczeniem – to dobry zakup dla wymagających fotoManiaKów.
D7500 jest zaawansowaną lustrzanką cyfrową, w której lekkim, solidnym i niedrogim korpusie umieszczono wiele innowacyjnych rozwiązań zaczerpniętych z uznanego Nikona D500. Używając tej samej 20,9 milionowej matrycy, procesora obrazowego i szerokiego zakresu ISO co w D500, D7500 jest wszechstronnym narzędziem w ręku fotograficznego pasjonata. Dzięki możliwości fotografowania z częstotliwością do 8 klatek na sekundę i sprawdzonemu 51-punktowemu systemowi AF firmy Nikon, aparat jest idealny do rejestracji szybkiej akcji. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki technologii SnapBridge firmy Nikon w D7500 przesyłanie zdjęć do urządzeń mobilnych jest szybkie i bezproblemowe.
Canon EOS 77D
Najlepsza lustrzanka dla amatora
Podczas premiery Canona EOS 77D pisaliśmy, że to aparat, który ma wnieść nową jakość w segmencie lustrzanek japońskiego producenta. Ulokowany w hierarchii pomiędzy tańszym i prostszym aparatem EOS 800D, a zaawansowanym, półprofesjonalnym modelem EOS 80D, oferuje procesor nowej generacji i matrycę znaną z droższych lustrzanek Japończyków.
Canon EOS 77D przejął wiele kluczowych funkcji z półprofesjonalnego Canona EOS 80D. Matryca CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli ma lepszy zakres dynamiczny. Dużą zaletą aparatu jest Dual Pixel CMOS AF system, który umożliwia bardzo szybkie i płynne ustawianie ostrości zarówno w trybie podglądu na żywo, jak i podczas filmowania. W połączeniu z obiektywami STM lub Nano USM system ustawiania ostrości jest bardzo cichy. Używając wizjera optycznego możemy teraz korzystać z poprawionego, mającego 45 punktów krzyżowych, systemu AF. Nowy procesor DIGIC 7 zapewnia wystarczającą moc obliczeniową do szybkiego wykonywania zdjęć seryjnych (6 klatek na sekundę) i rejestracji wideo w rozdzielczości do Full HD (1080 / 60p). Górny wyświetlacz LCD i pokrętło zmiany trybów ułatwiają szybką obsługę aparatu. Bogactwo jego funkcji uzupełnia dotykowy ekran LCD umieszczony na przegubie oraz Wi-Fi wspierane przez technologię Bluetooth ułatwiającą połączenie z aparatem.
Sony α6500
Najlepszy zaawansowany bezlusterkowiec
Sony A6500 znalazł się w naszym tegorocznym TOP-10 najlepszych aparatów. To świetny sprzęt i naszym zdaniem zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie ze strony EISA.
Sony α6500 jest bardzo małym systemowym aparatem kompaktowym, stwarzającym fotografującemu profesjonalne możliwości. Niezależnie od tego, czy filmujesz w 4K, czy fotografujesz to α6500 rejestruje obrazy w doskonałej jakości dzięki: matrycy Exmor CMOS APS-C o rozdzielczości 24,2 miliona pikseli, dużej szybkości i możliwości doboru właściwego, jednego z licznych systemowych obiektywów. 5-osiowa stabilizacja obrazu współpracuje z obiektywami Sony E-mount równie dobrze jak z obiektywami typu A wyposażonymi w adaptery. 425 punktów AF, działających na zasadzie detekcji fazy, obejmuje swoim zasięgiem działania prawie całą powierzchnię kadru, a 3-calowy, odchylany, dotykowy ekran umożliwia wskazanie palcem punktów ostrości. Aparat umożliwia wykonanie do 11 klatek na sekundę z ciągłym AF i pomiarem ekspozycji, a wbudowany bufor może zarejestrować do 269 zdjęć w jednej serii.
Fujifilm X-T20
Najlepszy bezlusterkowiec dla amatora
Pierwszy raz pisaliśmy o Fujifilm X-T20 na początku tego roku – już wtedy wieszczyliśmy mu udaną przyszłość i jak widać, nie pomyliliśmy się. To godny uwagi sprzęt dla maniaKów fotografowania.
Fujifilm X-T20 to kompaktowych wymiarów konsumencki bezlusterkowiec w konkurencyjnej cenie, który umożliwia uzyskanie ostrych i wyrazistych zdjęć oraz rejestrację materiału wideo w rozdzielczości 4K. Sercem aparatu jest jego 24,3 milionowa matryca X-Trans CMOS III i procesor obrazowy X-Procesor Pro, które wspólnie “odpowiadają” za niezwykłą jakość obrazu. Przy zachowaniu stosunkowo niewysokiej ceny, X-T20 wykorzystuje tę samą wysokiej jakości matrycę i ten sam procesor, co wysoko cenione modele X-T2 i X-Pro2. Dotykowy ekran i możliwość niestandardowych ustawień AF-C są również jego dużym plusem. Wreszcie ostre i z dużą ilością szczegółów nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K sprawia, że aparat jest ze wszech miar wszechstronnym.
Sony α9
Najlepsza kamera
Mieliśmy już okazję zaprezentować naszą recenzję Sony A9, więc werdykt EISA nie jest dla nas zaskoczeniem – także w naszej opinii, w kontekście filmowania to jeden z najlepszych aparatów na rynku.
Sony α9 to przełomowy bezlusterkowiec, który na wiele sposobów przewyższa tradycyjnych lustrzankowych rywali. Dzięki innowacyjnej konstrukcji jego pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24,2 milionów pikseli rejestruje do 20 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości, bez efektu „czarnej ramki” w wizjerze i umożliwia zupełnie ciche, wolne od drgań wyzwalanie migawki o czasie ekspozycji nawet do 1/32 000 sekundy. Nowy, super szybki system autofocusu z 693 punktami AF działającymi na zasadzie detekcji fazy, obejmujący 93% powierzchni kadru, sprawia, że nawet szybko poruszające się obiekty są ostro zarejestrowane na zdjęciu. 5-osiowa stabilizacja obrazu umożliwia 5-stopniowe wydłużenie czasu ekspozycji bez obawy o utratę jakości zdjęcia. Ponadto proces oversamplingu i odczytywania pikseli w pełnym formacie zapewniają doskonałą jakość filmów 4K.
Panasonic Lumix DC-GH5
Najlepszy aparat foto / wideo
Pisząc test Panasonic LUMIX DC-GH5 wspominaliśmy, że w rzeczywistości jest to kamera ubrana w szaty aparatu. Dla kogoś, kto szuka sprzętu do filmowania będzie to jeden z najlepszych wyborów na rynku.
Panasonic DC-GH5 skupia w sobie cały know-how firmy zarówno w zakresie fotografii, jak i wideo. Jego korpus jest dobrze wyważony, odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i ma doskonały elektroniczny wizjer. Dzięki matrycy Four Thirds o rozdzielczości 20,3 miliona pikseli aparat umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazu aż do ISO 3200, z wspaniałym systemem AF i wewnętrzną stabilizacją obrazu. Podczas rejestracji filmów zachowuje doskonały kompromis między jakością obrazu, funkcjami i ceną, umożliwiając nagrywanie na karcie pamięci do 4K/60p 4:2:2 10-bit bez ograniczenia czasu nagrywania. Dzięki zaawansowanym funkcjom takim jak: high-speed 6K Photo, slow motion, automatycznemu ustawieniu ostrości, Vlog i modułowi XLR do nagrywania dźwięku, GH5 umożliwia nieograniczoną twórczo produkcję wideo.
Sony RX100 V
Najlepszy aparat kompaktowy
Recenzję Sony RX100 V publikowaliśmy jeszcze w czerwcu, ale od tamtego czasu jesteśmy kompaktem Japończyków zauroczeni. To świetny sprzęt i werdykt EISA w tym segmencie nie mógł być inny.
Sony RX100 V jest technologicznym arcydziełem w bardzo kompaktowym korpusie. Podobnie jak poprzednik, wyposażony jest w 1.0” matrycę i doskonały, wysuwany wizjer elektroniczny typu OLED. Nowa 20,1 milionowa matryca Exmor RS CMOS, w połączeniu z szybkim procesorem obrazu BIONZ X i nowym LSI, umożliwiła inżynierom Sony skrócenie czasu reakcji autofocusu do 0,05 sekundy i przyspieszenie wykonywania zdjęć do 24 klatek na sekundę z aktywnymi śledzącymi systemami AF/AE, dzięki czemu każde zdjęcie w serii jest ostre i prawidłowo naświetlone. Oprócz możliwości nagrywania filmów wideo w rozdzielczości 4K, RX100 V może rejestrować obrazy slow motion z wykorzystaniem częstotliwości rejestracji do 1000 kl./s. Aparat wyposażono w możliwość cichego fotografowania oraz w wielofunkcyjny pierścień wokół obiektywu ułatwiający personalizację obsługi aparatu.
Sony RX10 III
Najlepszy superzoom
Kolejna nagroda i po raz kolejny Sony w zestawieniu. Zasłużenie. Nieraz już mieliśmy okazję doradzać, jaki superzoom kupić i dobrze wiemy, że wbrew pozorom konkurencja w tym segmencie jest spora. Niemniej Sony RX10 III to najwyższa półka. Jeśli ktoś potrzebuje „lunety”, nie będzie zawiedziony.
Ze swoimi 1095 g masy, Sony RX10 III jest doskonałym aparatem fotograficznym dla fotografujących sport, naturę i dziką przyrodę, szukających łatwego w przenoszeniu rozwiązania typu “wszystko w jednym”. Wspaniały obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T * 24-600 mm to 25-krotny zoom o jasności f /2,4-4 sprawiający, że w połączeniu z nim matryca Exmor RS 1.0”, super szybki autofocus i optyczny SteadyShot umożliwiają rejestrację ostrych i nieporuszonych zdjęć. Pomimo niewiarygodnego zakresu ogniskowych, RX10 III umożliwia wykonywanie zdjęć makro już z odległości 3 cm od obiektywu, podczas gdy cicha migawka nie zakłóca wrażliwego świata natury. RX10 III nie tylko świetnie nadaje się do fotografowania, ale również do filmowania w 4K, a także stwarza możliwość fotografowania z częstotliwością do 1000 klatek na sekundę celem uzyskania efektu slow motion o 40-krotnym spowolnieniu.
Spis treści
- Najlepsze aparaty EISA 2017
- Najlepsze aparaty EISA 2016
- Najlepsze aparaty EISA 2015
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.