Spis treści
- Najlepsze aparaty EISA 2020
- Najlepsze aparaty EISA 2019
- Najlepsze aparaty EISA 2018
Najlepsze aparaty EISA w 2018 roku
Docierasz do archiwalnego zestawienia najlepszych aparatów według specjalistów z EISA w 2018 roku. Poniższe propozycje były nagradzane w latach ubiegłych, ale obecnie ustąpiły już nowszym i (zazwyczaj) lepszym modelom. Aby poznać bieżące zestawienie, zerknij na aktualny TOP aparatów.
Nikon D850
Najlepsza lustrzanka dla profesjonalisty
Flagowy model Japończyków podbił serca wielu recenzentów – także specjalistów z EISA, którzy określili nowy aparat Nikona mianem najlepszej lustrzanki dla profesjonalisty w latach 2018-2019.
Nikon D850 to wyjątkowa i pełna fotograficznych możliwości pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa, która sprosta wszystkim oczekiwaniom użytkownika. Jego mający 45,7 miliona pikseli BSI CMOS sensor umożliwia uzyskanie zdjęć nieruchomych o wysokiej rozdzielczości, jak i filmów wideo 4K UHD. D850 może rejestrować siedem klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości (dziewięć z opcjonalnym uchwytem na akumulatory) i ma taki sam, jak Nikon D5, 153-punktowy system autofokusu, co umożliwia mu skuteczne śledzenie poruszających się obiektów. Duży i jasny wizjer optyczny ułatwia kadrowanie zdjęć.
Canon EOS 6D Mark II
Najlepsza lustrzanka cyfrowa
Kompaktowa lustrzanka Canona gościła już wcześniej w zestawieniu najlepszych aparatów według TIPA. Teraz docenili ją również specjaliści z EISA.
Canon EOS 6D Mark II to kompaktowa, ale w pełni użyteczna lustrzanka cyfrowa dla entuzjastów fotografii. 26,2-milionowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS i procesor obrazu DIGIC 7 dbają o to, żeby zapewnić doskonałą jakość zdjęć, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Aparat łączy w sobie szybki i niezawodny 45-punktowy system autofocusu z imponującym systemem autofokusu CMOS Dual Pixel firmy Canon, który jest używany w trybie Live view i do nagrywania filmów. Osadzony na przegubie, obrotowy ekran dotykowy – pierwszy wśród pełnoklatkowych aparatów Canon – ułatwia kadrowanie zdjęć i obsługę menu aparatu.
Sony α7R III
Najlepszy bezlusterkowiec dla profesjonalisty
Sony A7R III bije poprzednika na każdym polu – oferuje więcej pól AF, lepsze rozwiązania matrycy, lepszy tryb filmowy i niesamowicie wydajną stabilizację. Nic dziwnego, że został wyróżniony przez EISA w jednej z najbardziej prestiżowych kategorii.
Trzecia generacja bezlusterkowca Sony o wysokiej rozdzielczości, a7R III ma przetwornik obrazowy typu BSI Exmor R CMOS o rozdzielczości 42,4 mln pikseli, który tworzy obrazy z niezwykłą szczegółowością. Jednocześnie umożliwia uzyskanie wysokiej częstotliwości fotografowania do 10 klatek na sekundę ze śledzącym systemem AF, dzięki czemu możliwe jest ciągłe utrzymanie ostrości na poruszających się obiektach. Umieszczony w korpusie pięcioosiowy system stabilizacji obrazu został precyzyjnie dostrojony i skutecznie wspiera fotografowanie w wysokiej rozdzielczości z ręki w szerokim zakresie różnych sytuacji zdjęciowych.
Fujifilm X-H1
Najlepszy bezlusterkowiec
Nowy model Fujifilm to aparat wyjątkowy – po raz pierwszy w korpusie aparatu serii X zintegrowano system stabilizacji obrazu (IBIS). Wykorzystuje on trzy osiowe akcelerometry, trzy osiowe czujniki gyro oraz specjalnie opracowany podwójny procesor. Łączny potencjał takiego rozwiązania pozwala na wykonanie około 10,000 obliczeń ma sekundę. Robi wrażenie, prawda?
Fujifilm X-H1 to nowy profesjonalny flagowiec w systemie X. Po raz pierwszy ma on, wbudowaną w korpus, stabilizację obrazu, która jest bardzo skuteczna. Ergonomia aparatu została znacznie poprawiona w porównaniu do poprzednich modeli za sprawą powiększonych przycisków, większego i wygodniejszego uchwytu oraz górnego wyświetlacza LCD. Szybki hybrydowy system AF jest uzupełniony o tryb cichego wykonywania zdjęć z częstotliwością do 14 klatek na sekundę, a nowy wizjer, o wysokiej rozdzielczości, jest jednym z najlepszych na rynku. Nagrywanie filmu jest wzbogacone o możliwość zastosowania rozdzielczości Cinema-4K, trybu F-Log gamma i nowej symulacji filmu Eterna. X-H1 ma doskonały przetwornik obrazu X-Trans CMOS III o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli, który umożliwia uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości z niskim poziomem zaszumienia.
Sony α7 III
Najlepsza kamera
Pisząc recenzję Sony A7 III nie mieliśmy wątpliwości – to jeden z najlepszych aparatów do filmowania na rynku. Świetny zakres tonalny, wysoka czułość, wydajna stabilizacja matrycy i – wreszcie – mocna bateria. Podobnego zdania są najwyraźniej specjaliści z EISA.
Za sprawą aparatu α7 III, firma Sony ustanowiła nowy standard wszechstronnego, pełnoklatkowego bezlusterkowca, który może być wykorzystywany w wielu dziedzinach fotografii. Nowy, 24,2 milionowy przetwornik obrazu typu BSI Exmor R CMOS umożliwia uzyskanie wyjątkowej jakości zdjęć nawet w skrajnie różnych warunkach oświetleniowych. System automatycznego ustawiania ostrości obejmuje niemal całą powierzchnię kadru, dzięki czemu można łatwo ustawić ostrość i śledzić nawet te z poruszających się obiektów, które nie znajdują się w centrum kadru. Sony A7 III jest na tyle szybki, że możemy za jego pomocą rejestrować filmy w rozdzielczości 4K oraz fotografować z częstotliwością do 10 klatek na sekundę.
Panasonic Lumix DC-GH5S
Najlepszy aparat foto / wideo
To wyróżnienie w zeszłym roku przypadło modelowi GH5, a dziś otrzymał je następca tamtej udanej konstrukcji. I słusznie, bo jak pisaliśmy w naszej recenzji aparatu Panasonic Lumix DC-GH5S to sprzęt, który na nowo zdefiniował pojęcie aparatu do filmowania.
Ten aparat jest specjalnie zaprojektowany dla wymagających filmujących. Przetwornik obrazowy typu mikro Cztery Trzecie o rozdzielczości 10,2 miliona pikseli umożliwia użycie dwukrotnie wyższej natywnej czułości ISO niż dotychczas w GH5 i uzyskanie najlepszej jakości obrazu podczas pracy w słabym świetle. GH5S ma również wiele trybów nagrywania, w tym 4K/30p 4: 2: 2 10-bitowy, bezpośrednio nagrywany obraz na kartę SD bez limitu czasowego lub wysokiej częstotliwości (240 kl./s w Full HD) dla płynnego zwolnienia akcji. Ma również tryb V-Log i HDR, zapewniając szeroki zakres dynamiki i lepsze renderowanie tonalne. Inne użyteczne funkcje obejmują wyświetlanie wzoru zebry, funkcję wprowadzania / wysyłania kodu czasowego, a także waveform i vectorscope.
Canon EOS M50
Najlepszy aparat pod względem jakości do ceny
Canon w końcu przebił się na rynku bezlusterkowców. Wspominaliśmy o tym przy okazji naszej recenzji aparatu Canon EOS M50, a teraz tę opinię potwierdził werdykt EISA. To sprzęt, który ma wszystko, co trzeba, łącznie z naprawdę niezłym autofokusem. Do tego jest bardzo prosty w obsłudze, a to też duża zaleta.
Ten mały, lekki i niedrogi bezlusterkowiec umożliwia uzyskanie takiej samej jakości obrazu, jak większe rodzeństwo. Dzięki matrycy APS-C o rozdzielczości 24,1 miliona pikseli i procesorowi obrazu DIGIC 8 można nim rejestrować zarówno wysokiej jakości zdjęcia, jak i filmy 4K. Osadzony na przegubie dotykowy ekran ułatwia fotografowanie pod dowolnym kątem – z wysoka, niska, wykonywanie autoportretów oraz tworzenie vlogów – z dotykowym wskazaniem punktu ostrości. Udoskonalony tryb Dual CMOS sprawia, że szybko, dokładnie i precyzyjnie ustawiamy ostrość na 88% powierzchni kadru zarówno na zdjęciach, jak i filmach Full HD. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i systemowi Bluetooth możemy z łatwością przesyłać zdjęcia na urządzenie mobilne i udostępniać je natychmiast po wykonaniu w mediach społecznościowych.
Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV
Najlepszy superzoom
Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV to najlepszy superzoom na rynku – to nie tylko opinia specjalistów z EISA, ale także i TIPA. Nie ma w tym nic dziwnego – 25-krotny zoom optyczny daje zakres ogniskowych na poziomie 24-600 mm, 1-calowa matryca oferuje dobrej jakości zdjęcia, a bardzo szybki autofokus zapewnia prawidłowo wyostrzone kadry. Czego chcieć więcej?
Czwarta generacja kompaktowego superzooma Sony, RX10 IV łączy w sobie wszechstronny obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T* f/2,4-4 o ekwiwalencie ogniskowych dla małego obrazka 24-600 mm z dużym, 1-calowym, warstwowym przetwornikiem obrazowym Exmor RS CMOS o rozdzielczości 20,1 miliona pikseli. Kombinacja ta umożliwia użytkownikowi wykonywanie ostrych zdjęć w całym zakresie ogniskowych od szerokiego kąta krótkiej ogniskowej do wąskiego super-tele, bez konieczności zmiany obiektywu. System szybkiego autofocusu Fast Hybrid wykorzystuje tę samą technologię śledzenia obrazu o dużej gęstości, co pełnoklatkowe aparaty serii Sony a, co ułatwia śledzenie szybko poruszających się obiektów, takich jak np. ptaki w locie.
Spis treści
- Najlepsze aparaty EISA 2020
- Najlepsze aparaty EISA 2019
- Najlepsze aparaty EISA 2018
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.