Dostęp do szerokiej bazy materiałów testowych, jest zawsze bardzo pożądaną rzeczą, zwłaszcza przed zakupem nowego sprzętu. Dlatego też, poniżej znajdziecie odnośniki do najświeższych (zebranych w ciągu ostatniego tygodnia) fotografii i filmów, prezentujących możliwości następujących produktów:
# Canon EOS-1D Mark IV
# Leica S2
# Leica X1
# Nikon D3s
# Olympus E-P2
# Pentax K-7
# Pentax K-x
# Sony Alpha A550
Canon EOS-1D Mark IV
|
EOS-1D Mark IV to konstrukcja przykuwająca uwagę. Jak na razie jednak, wciąż nie została zbudowana solidna baza zdjęć testowych, dających wgląd w możliwości tego modelu. Na szczęście sytuacja ta powoli zaczyna się zmieniać. Miniony tydzień przyniósł między innymi zapis jednej z weselnych sesji, zrealizowanych przez Jeffa Ascough’a za pomocą najnowszego aparatu Canona (źródło tutaj). Nie są to co prawda zdjęcia studyjne, ale dzięki temu przekonać się możemy, jak 1D Mk IV wypada w praktycznym, codziennym użyciu.
Leica S2
|
Leici S2 zachwalać nie trzeba. To jedna z tych konstrukcji, o których dyskutuje się bardzo dużo, a które kupuje się relatywnie rzadko (z racji dość wysokiej ceny). Jednakże nawet jeśli nie planujemy wielkich wydatków, warto zerknąć na najnowsze zdjęcia Davida Farkasa (źródło tutaj), który z pomocą aparatu stworzonego przez słynnego niemieckiego producenta, uwiecznił mecz plażowej siatkówki.
Leica X1
|
X1 to ciekawy kompakt, który ma dużą szansę stać się bardzo popularną konstrukcją w niektórych kręgach miłośników fotografii. Uznana marka w połączeniu z relatywnie niedużą (jak na możliwości Leici) ceną, to solidna podstawa do budowania sukcesu. Oczywiście pozostaje jeszcze odpowiedź na prozaiczne pytanie, czy X1 to dobry aparat? Pomóc w uzyskaniu odpowiedzi, przynieść może analiza najnowszych plenerowych fotografii, przygotowanych przez redakcję japońskojęzycznego portalu DigitalCamera.jp (źródło tutaj).
Nikon D3s
|
Pierwsze materiały testowe obrazujące możliwości tej potężnej lustrzanki japońskiego producenta, były głównie ograniczone do zapisu jednej sesji z okazji premiery aparatu. Ostatni tydzień jednakże przyniósł dwie nowości. Pierwszą z nich jest zbiór fotografii, przygotowanych przez redaktorów z Fotopolis (źródło tutaj). Znajdziecie tam przede wszystkim drabinkę ISO na bazie dwóch ujęć (tablica kolorów i makro banknotu), ale jest także kilka zdjęć typowo plenerowych. Ponadto, David Kilpatrick w ramach przygotowanej recenzji, udostępnił także film nagrany z pomocą D3s, który znajdziecie poniżej (źródło tutaj). Ten ostatni materiał obrazować ma możliwości lustrzanki Nikona w kiepskich warunkach atmosferycznych.
Olympus E-P2
Olympus E-P2 można znaleźć w porównywarce Ceneo. Można go kupić w cenie od 1.199 zł (2 sklepy).
|
Najnowszy model Olympusa w standardzie Mikro Cztery Trzecie zbiera dość mieszane recenzje. Stąd też w tym wypadku, szczególnie istotne jest analizowanie zdjęć zamieszczanych w Internecie. W tym tygodniu, do rozrastającej się bazy materiałów testowych, doszły fotografie zaprezentowane przez redaktorów japońskojęzycznej DC Watch Impress (źródło tutaj), którzy przygotowali bogaty zestaw rozmaitych ujęć, obrazujących niemal każdy aspekt możliwości E-P1. Gorąco polecam lekturę!
Pentax K-7
|
K-7 funkcjonuje na rynku już od dłuższej chwili, nie brakuje więc dobrych zdjęć testowych, obrazujących możliwości aparatu. Redaktorzy portalu DC Watch Impress (źródło tutaj) jednakże, zdecydowali się pokazać zupełnie nowe fotografie, zrealizowane przy użyciu lustrzanki z firmware zaktualizowanym do wersji 1.02. Warto więc zerknąć, by przekonać się jaki efekt daje wprowadzenie poprawek oprogramowania.
Pentax K-x
|
Baza materiałów testowych dotyczących amatorskiej lustrzanki Pentaxa, wzbogaciła się o kolejną pozycję. W ramach przygotowanej przez redakcję japońskojęzycznej witryny DC-Watch recenzji aparatu (źródło tutaj), zobaczyć możemy szereg zdjęć, prezentujących możliwości K-x przy różnych ustawieniach czułości ISO. Nie zabrakło także fotografii plenerowych.
Sony Alpha A550
|
Osoby rozważające zakup lustrzanki A550, zdecydowanie powinny odwiedzić stronę Imaging Resource (tutaj źródło). W minionym tygodniu opublikowano tam olbrzymią ilość zdjęć testowych, doskonale prezentujących możliwości aparatu – zarówno w studiu jak i w plenerze. Warto jeszcze wspomnieć, iż znajdziecie tam zarówno fotografie zarejestrowane w formacie JPEG jak i RAW. Gorąco polecam lekturę!
Źródło: David Farkas, David Kilpatrick, DC-Watch, DC Watch Impress, DigitalCamera.jp, Fotopolis, Imaging Resource, Jeff Ascough, YouTube
Ceny Olympus PEN E-P2
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.