Rzadkie gatunki dzikich zwierząt w naturalnym środowisku na serii zdjęć przyrodniczych sfotografowanych z użyciem aparatów Sony.
Współpraca firmy Sony z Europejskim Stowarzyszeniem ds. Ochrony Przyrody (European Outdoor Conservation Association, EOCA) zaowocowała serią wspaniałych zdjęć popularyzujących najrzadsze gatunki zwierząt na świecie. Dzięki bezgłośnej migawce i superteleobiektywowi zmiennoogniskowemu w aparacie Sony RX10 III fotografowie z całej Europy mogli robić wspaniałe zdjęcia zwierzętom najbardziej zagrożonym wyginięciem.
Żubr europejski, którego populację ocenia się na 3200 sztuk, maskonur zwyczajny, zimorodek i strepet to tylko niektóre gatunki zwierząt figurujące w „Czerwonej księdze gatunków zagrożonych” opublikowanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (International Union for Conservation of Nature, IUCN)
Superzoom i fotografia przyrodnicza
Nie każdy wie, że rosomak to nie tylko nazwa transportera opancerzonego, ale także coraz rzadziej spotykany gatunek drapieżnego ssaka, którego liczebność w Europie ocenia się na 2260 sztuk. Albo że żubr europejski, największy roślinożerca na naszym kontynencie, był już gatunkiem prawie wymarłym, który udało się odtworzyć w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.
Tej wiosny w całej Europie znakomici fotografowie specjalizujący się w zdjęciach przyrodniczych wykonali serię zdjęć zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, wykorzystując niezwykle szeroki zakres ogniskowych aparatu Sony RX10 III. Autorami tych wspaniałych fotografii są: Brytyjczyk Sam Hobson, finalista konkursów Wildlife Photographer of the Year w latach 2014 i 2016, zdobywca wielu nagród, fiński fotograf Lassi Rautiainen, hiszpański fotograf natury Javier Alonso Huerta, szwajcarski fotograf przyrody Markus P. Stähli oraz fotograf natury Gustav Kiburg.
Zdjęcia przedstawiają siedem zagrożonych gatunków ssaków i ptaków. Partnerem Sony było Europejskie Stowarzyszenie ds. Ochrony Przyrody (EOCA), które finansuje projekty ekologiczne na całym świecie. Poniżej możecie zobaczyć galerię zdjęć wykonanych superzoomem Sony. Zdjęcia w pełnej rozdzielczości możecie zobaczyć pod tym linkiem.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.